Nog even aftellen naar het EK 2012 met Marco van Basten
Nog maar een aantal dagen tot het EK begint in Polen en Oekraine op 8 juni. Op de laatste paar ronden van het EK is het 8 keer een speler gelukt om driemaal te scoren in een wedstrijd. Michel Platini wist dat twee keer voor elkaar te boksen en ook Van Basten en Kluivert behoren tot de weinigen die dat voor elkaar wisten te krijgen.
De eerste voetballer die driemaal het net wist te vinden in een EK-wedstrijd was Dieter Muller. Hij wist namens West-Duitsland drie keer te scoren in een halve finale tijdens het EK in 1976. Landgenoot Allofs was de tweede voetballer die het voor elkaar wist te krijgen om driemaal in een wedstrijd te scoren. In ‘84 slaagde Platini er in om tweemaal een hattrick te realiseren.
Op het EK in 2000 konden er twee hattricks worden genoteerd. Kluivert en Conceicao waren destijds de beste hattrick-makers van het EK. De laatste speler die tot nu toe driemaal trefzeker was tijdens een EK was David Villa. Hij realiseerde dit tijdens het EK in 2008.



Eredivisie (196)
Bundesliga (16)
Premier League (27)
Primera División (15)
Serie A (8)
Ligue 1 (2)
Champions league (36)
Eredivisie (196)
Jupiler Leaugue (1)
KNVB Cup (20)
Bundesliga (16)
Premier League (27)
Primera División (15)
Serie A (8)
Ligue 1 (2)
Europa League (15)
Europees kampioenschap (2)
Jupiler League (1)